Dětské rybářské závody 2012

obrazekDne 8.5.2012 proběhly na pískovně Slaník za velmi vydařeného počasí každoroční dětské rybářské závody, kterých se zúčastnilo 36 soutěžících, 25 dětí do 14 let a 11 dorostenců do 18 let. Celkem se ulovilo 227 kusů ryb z čehož byla nejvíce cejny, perlíny, ploticemi a ouklejemi zastoupena bílá ryba.

Ve starší kategorii se s výrazným náskokem na prvním místě umístil Radek Novotný ze Strakonic se 48 rybami o celkové délce 982 cm, přičemž naplno využil své poslední možnosti závodění za dorost aby úspěšně zkompletoval zlatý hattrick. Gratulujeme! Druhé místo obsadil hostující Lukáš Vojík z Vodňan se součtem 457 cm a jako třetí se umístil strakonický Filip Seifried s celkovým součtem 368 cm.

Mladší kategorii jasným vítězstvím dominovala dívka ze Strakonic Tereza Marienková úlovkem 21 ryb o celkové délce 362 cm. Chlapcům zbylo již jen druhé a třetí místo o které se po vyrovnaném souboji podělili druhý Martin Zloch s 294 cm a třetí Štěpán Plučar s 267 cm.

Celkově dobrý dojem vydařených závodů pokazil neúspěch 8 účastníků, kterým se nepodařilo ulovit ani jednu rybu. Místní kapři měli zřejmě tento den volno. Však se také v obou kolech závodu chytly pouhé tři kusy. Doufejme ale že tento neúspěch mladé rybáře neodradil a příští rok se s nimi na závodech opět setkáme a že se nám současně podaří prolomit tendenci klesajícího zájmu mládeže. Nutno totiž přiznat, že letošní nízká účast výrazně zaostala za očekáváním.

Vítězové

Šťastní vítězové

Petrův Zdar, Martin Vlk

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.