RYBÁŘSKÉ ZÁVODY PRO DĚTI A MLÁDEŽ NA STŘELE

Závody proběhly v sobotu 27. května 2017 na rybníce Střela, který spravuje MO ČRS Strakonice. Závodilo se ve dvou kategoriích – mladší do 15 let a starší do 18 let.

Lovilo se zde dle zásad ČRS. Na dětských závodech pravidla umožňují chytat na plavanou nebo položenou na jeden prut. Počítá se jakákoliv rybu větší než 10 cm a o celkovém pořadí rozhoduje míra všech ulovených ryb v cm. Hlavním cílem je, aby si mladí sportovní rybáři zachytali a prohloubil se jejich aktivní zájem o sportovní rybolov.

Příroda ráno uvítala závodníky nádherným a nenapodobitelným pohledem.
První polovina závodu byla z rybářského hlediska klidnější a úlovky spíše vzácnější, i když na hladině bylo možno pozorovat velké množství ryb. S přibývajícím časem se frekvence záběrů i ulovených ryb navyšovala a první kolo ukončil vítězný závodník s dvěma kapry a 92 centimetry.
Druhé kolo pak vynahradilo počáteční pozvolnější začátek v plné míře. Každou chvíli některý ze závodníků tahal rybu, sluníčko pěkně opalovalo, takže se nenudil ani doprovod. Některé z dětí potřebovaly mírnou pomoc při nahazování, jiným přispěchal soused s podběrákem, někdy postačila dobrá rada. K dispozici měli všichni připravené občerstvení včetně nápojů.

Na stupně vítězů byly připraveny diplomy, poháry a opravdu pěkné ceny, ale nějakou tu cenu si nakonec odnesl každý závodník, který vydržel na vyhodnocení závodu.

Tabulka výsledků
Mladší

1. místo Michal Slavík – 12 ryb 534 cm

2. místo Lukáš Velek – 7 ryb 315 cm

3. místo Eliáš Kubíček – 5 ryb 231 cm

Starší

1. místo Vít Rejžek – 7 ryb 318 cm

2. místo Milan Levý – 3 ryby 137 cm

3. místo Petr Polák – 2 ryby 92 cm

 

Celkově se chytilo 57 ryb o celkové délce 26 metrů a 10 centimetrů.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.