Shrnutí činnosti organizace – prosinec 2012

obrazek Nejdůležitější novinky v měsíci prosinci úzce souvisely s přípravami a následným tradičním vánočním prodejem ryb v areálu sádek u Blatského rybníka. Z dalších zajímavostí připomínáme dokončení schodů do umělé líhně na sádkách a také vybavení kanceláře jednatele MO novým nábytkem. Dále také kontinuálně probíhaly drobné opravy na našich rybochovných objektech především na soustavě rybníčků v Pořičí.

1. Vánoční prodej ryb

Také v letošním roce se uskutečnil již tradiční prodej vánočních ryb v termínu 20. až 23. prosince v prostorách sádek MO u Blatského rybníka. Tradiční prodávané druhy ryb (kapr, amur, lín, štika, tolstolobik) byly v letošním roce doplněny o cejna velkého. Celkem bylo prodáno 2 900 kg kapra, 550 kg amura, 110 kg tolstolobika, 14 kg lína, 20 kg štiky a 27 kg cejna. Celkový výnos z letošního vánočního prodeje ryb činil cca 235 000 Kč. Získaná částka bude beze zbytku investována do dalšího rozvoje naší místní rybářské organizace.

2. Stavebně technické úpravy na rybochovných objektech

Na začátku měsíce prosince se podařilo dokončit technické úpravy na soustavě rybníčků v Poříčí. Jednalo se především o nově zbudované přepouštěcí zařízení na rybníku V Jamách, které umožní snadnější obsluhu a lepší využití vody v celém areálu. Další úpravy v tomto časovém úseku se týkaly zejména objektu sádek, kde se podařilo dokončit shody do umělé líhně a celkově došlo ke srovnání a úpravě terénu v prostorech mezi nádržemi.

Přepouštění na rybníce V Jamách

Přepouštění na rybníce V Jamách

Přepouštění na rybníce V Jamách

Přepouštění na rybníce V Jamách

3. Dokončení kanceláře jednatele MO

Koncem roku se rovněž podařilo dokončit kancelář jednatele MO. V kanceláři proběhlo vyčištění koberce parním vysavačem a prostor byl kompletně vybaven novým nábytkem. V současné chvíli probíhá stěhování dokumentů a výpočetní techniky do nových prostor.

Kancelář jednatele MO

Kancelář jednatele MO

Kancelář jednatele MO

Kancelář jednatele MO

4. Nový revír Otava 4B

S platností od 1.ledna 2013 vnikl z pískovny Slaník samostatný revír s označením Otava 4B a číslem 421 100. Bližší podrobnosti o tomto novém revíru naleznete na straně číslo 44 v Soupisu mimopstruhových revírů držitelů krajských povolenek, nebo na straně 131 v Soupisu mimopstruhových revírů pro držitele celosvazových povolenek.

Ing. Jan Šampalík

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.