Shrnutí činnosti organizace - prosinec 2013

Shrnutí činnosti organizace - prosinec 2013

Většina událostí v měsíci prosinci přímo souvisela s přípravami a následným, již tradičním, vánočním prodejem ryb v areálu sádek u Blatského rybníka. Z dalších novinek připomínáme dokončení a zastřešení venkovních žlabů na sádkách. V neposlední řadě je potřeba zmínit opravu hráze a bezpečnostního přepadu na rybníce Sedlo 2.

 

  1. Vánoční prodej ryb

Také v letošním roce probíhal vánoční prodej ryb v termínu 20. až 23. prosince v prostorách sádek místní organizace u Blatského rybníka. Sortiment prodávaných ryb tvořili v letošním roce amur, kapr, tolstolobik a lín. Celkem bylo prodáno cca 3 700 kg kapra, 400 kg amura, 100 kg tolstolobika a 10 kg lína. Celkový výnos z letošního vánočního prodeje činil cca 290 000 Kč. Získaná částka bude beze zbytku investována do dalšího rozvoje naší místní organizace.

 

12.13_001

Kapr obecný – výběr

 

  1. Oprava rybníka Sedlo 2

Jak jste již byli informováni v dřívějších příspěvcích, došlo na rybníce Sedlo 2 vlivem povodně k protržení hráze a poškození bezpečnostního přepadu. V polovině prosince došlo k zemním úpravám a odbagrování nahrnuté zeminy. Dále byly vyhrnuty zarostlé a zanesené okraje. V poslední fázi ještě bude potřeba vydláždit bezpečnostní přepad a osadit ho mříží.

 

  1. Zastřešení venkovních žlabů v areálu sádek

Také v měsíci prosince byly prováděny práce v areálu sádek MO u Blatského rybníka. Pokračovalo se především se zastřešováním venkovních žlabů a s úklidem stavebního materiálu.

 

12.13_002

Budování přístřešku v areálu sádek

 

  1. Podání žádosti o náhradu škod na rybách

S ohledem na stále vzrůstající ztráty na rybích obsádkách na našich chovných rybnících způsobené vydrou říční bylo opětovně podáno uplatnění náhrady škod na Krajský úřad Jihočeského kraje. Součástí žádosti byly také výsledky místního šetření a odborný posudek, který pro naši MO zpracovává Nadační fond pro vydru sídlící v Třeboni. O výsledcích a finanční kompenzaci budete informování v následujících příspěvcích. Koncem měsíce července se podařilo administrativně dokončit opětovné podání žádosti o náhradu škod na rybách způsobených vydrou říční. Naší organizaci byla přiznána náhrada v celkové výši 40 000 Kč za uplynulých šest měsíců.

 

12.13_003

Výskyt vydry říční

 

 

12.13_004

Ochrana přítoku na rybníce Komora (doplnění předchozích příspěvků)

 

Ing. Jan Šampalík
 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.