Shrnutí činnosti organizace – červen 2014

Shrnutí činnosti organizace – červen 2014

Měsíc červen byl spjat především s odchovem a následným výlovem raných stádií ryb na našich rybochovných objektech. Dále probíhaly kontrolní odlovy na všech chovných rybnících MO. V neposlední řadě se pokračovalo v sezónní údržbě sádek a rybníků, především ve vysekávání a úklidu hrází.

1. Výlov plůdku Mn

Jak již jste byli informováni, probíhal odchov plůdku mníka jednovousého na rybníčku v Pořičí především s využitím přirozené potravy. Výlov se uskutečnil v první dekádě měsíce června a probíhal do sítě pod hrází. Celkový výlovek činil cca 6 500 ks ve velikosti 5 cm. Většina, 5 000 ks, bylo vysazeno na naše mimopstruhové revíry Otava 3 a 4. Zbytek byl prodán MO ČRS Blatná.

06-14-001

Plůdek mníka jednovousého

 

2. Výlov rychleného plůdku candáta

Odchov rychleného plůdku candáta byl ukončen v první dekádě měsíce června při dosažení velikosti 5 cm. Celkový výlovek po slovení sádky č. 1 činil 12 000 ks Car.  Slovený candátek byl vysazen ve výši zarybňovacího plánu 10 000 ks do našich mimopstruhových revíru včetně pískovny Slaník. Ostatní ryby byly vysazeny na chovné rybníky, kde bude probíhat další odchov.

06-14-002

Rychlený plůdek candáta obecného

 

3. Odchov lipana podhorního

Odchov plůdku lipana podhorního probíhá v letošním roce na přírodním koupališti v Dravkově, kam bylo vysazeno 15 000 ks embrya dovezeného z umělé líhně na Borové Ladě. Odchov zde bude probíhat cca do konce měsíce září s využitím přirozené potravy a občasným přikrmováním odtučněnými granulemi pro pstruhy.

06-14-003

Embryo lipana podhorního

 

4. Odchov plůdku kapra obecného

Kapří plůdek je stejně jako loni odchováván na rybníce v Jetišově s využitím přirozeného výtěru generačních ryb. Další odchov se odehrává na sádce č. 3, kam bylo vysazeno zhruba 40 000 ks kapřího embrya. Zde bude probíhat odchov rychleného plůdku kapra. Slovený plůdek ze sádky č. 3 bude přisazen na rybník v Jetišově. Výlov K1 je naplánován na jaro příštího roku.

5. Kontrolní odlovy

Koncem měsíce června se uskutečnily kontrolní odlovy na většině chovných rybníků naší MO. Kromě rybníku Sedlo, kde vlivem silného přemnožení střevličky východní dochází ke zpomalení růstu kapra, vykazují výsledky na ostatních rybnících nadprůměrné přírůstky a dobrý zdravotní stav chovaných obsádek.

06-14-004

Násada kapra obecného – Radkovický malý (Bojanovský)

 

6. Sezónní práce na rybnících

Údržba rybníků v měsíci červnu spočívala především v sečení, úklidu hrází a čištění bezpečnostních přepadů a přívodních stok.

 

Ing. Jan Šampalík

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.